KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12156245
*
nr 1215 6245
Hans Lindh
(f. 1926), Sverige
Etsning, Gustav Adolfs torg år 2584,11/30. Motivet: 39x48
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 18:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 12:45:37
1
100 kr
4/11 17:07:31
2
200 kr
5/11 18:02:14
3
600 kr
5/11 18:40:19
4
500 kr
5/11 18:40:19
3
600 kr (Budbetjänt)
5/11 18:41:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53
-
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38
*
Hans Lindh
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Läs om budbetjänten
nr 1215 6245
Hans Lindh
(f. 1926), Sverige
Etsning, Gustav Adolfs torg år 2584,11/30. Motivet: 39x48
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 12:45:37 | 1 | 100 kr |
4/11 17:07:31 | 2 | 200 kr |
5/11 18:02:14 | 3 | 600 kr |
5/11 18:40:19 | 4 | 500 kr |
5/11 18:40:19 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
5/11 18:41:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32 -
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53 -
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38